Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa ronda przy ulicy Przypkowskiego w Jędrzejowie. Zobacz zdjęcia z placu budowy

Mateusz Zapart
Mateusz Zapart
Rozpoczęła się budowa ronda w Jędrzejowie na skrzyżowaniu ulicy Przypkowskiego z ulicą Dygasińskiego oraz aleją Piłsudskiego. Tak prezentował się plac budowy w poniedziałek, 12 lutego. Zobacz więcej na kolejnych slajdach
Rozpoczęła się budowa ronda w Jędrzejowie na skrzyżowaniu ulicy Przypkowskiego z ulicą Dygasińskiego oraz aleją Piłsudskiego. Tak prezentował się plac budowy w poniedziałek, 12 lutego. Zobacz więcej na kolejnych slajdach Mateusz Zapart
Ruszyły pierwsze prace związane z budową ronda przy ulicy Feliksa Przypkowskiego w Jędrzejowie. Pierwsze z dwóch rond, jakie powstaną w Jędrzejowie, budowane jest nieopodal Miasteczka Ruchu Drogowego. To jeden z elementów kompleksowej modernizacji ulicy Przypkowskiego w Jędrzejowie.

Budują nowe rondo w Jędrzejowie

Trwają prace przy budowie jednego z dwóch nowych rond, które powstaną w Jędrzejowie. Znajduje się ono na skrzyżowaniu ulicy Feliksa Przypkowskiego z ulicą Adolfa Dygasińskiego i aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze w styczniu 2024 roku, ale niestety postępują powoli na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

- Wykonawca na razie nie intensyfikuje prac bo mają obecnie okropne warunki jeśli idzie o ilość wody znajdującej się w ziemi. Bardzo utrudnia to kopanie. W wypadku budowy ronda około 2/3 prac to roboty podziemne: wykonanie wykopów, przełożenie sieci infrastruktury i zabezpieczenie jej. Lwią część naszego budżetu pochłonie właśnie infrastruktura podziemna.

- informuje Piotr Kossakowski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie.

Rondo przy skrzyżowaniu z ulicą Dygasińskiego i aleją Piłsudskiego jest tylko częścią większej inwestycji polegającej na kompleksowej modernizacji ulicy Feliksa Przypkowskiego. W jej ramach przebudowane zostaną między innymi przejścia dla pieszych, wymieniona zostanie nawierzchnia na fragmencie od ulicy Partyzantów do ulicy Górnej. Wymieniona zostanie także sygnalizacja świetlna znajdująca się na skrzyżowaniu ulicy Przypkowskiego, Batalionów Chłopskich i Bolesława Chrobrego, która coraz częściej miewa usterki po opadach deszczu.

- Gdyby nie problem z ilością wilgoci w ziemi ruszyłyby też już pierwsze prace ziemne przy drugim rondzie, które zostanie wybudowane w Jędrzejowie na skrzyżowaniu Przypkowskiego z ulicą Reymonta, Przemysłową i Kolejową nieopodal dworca PKP. Wykonawca chce zrobić oba ronda na raz by utrudnienia dla mieszkańców trwały jak najkrócej. - dodaje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Drugie rondo, które znajdzie się przy dworcu PKP, jest czymś na co mieszkańcy czekali już od wielu lat. Skrzyżowanie Reymonta, Przemysłowej, Kolejowej i Przypkowskiego jest zawsze ruchliwe ze względu na pojazdy jadące do i z zakładów z ulicy Przemysłowej. Ze skrzyżowania korzysta też wielu podróżnych oraz uczniów udająca się do okolicznych szkół. Rondo ma poprawić bezpieczeństwo oraz usprawnić ruch na tym odcinku drogi.

Wykonawcą wszystkich prac na ulicy Przypkowskiego jest firma Trakt S.A. z siedzibą w Górkach Szczukowskich. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 14 i pół milionów złotych. Na ten cel powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 13 milionów 905 tysięcy 862,07 złotych z rządowego programu „Polski Ład”. Przebudowa ulicy Feliksa Przypkowskiego budżet powiatu będzie kosztować około 731 tysięcy 887,48 złotych.

Zobaczcie zdjęcia z placu budowy przy pierwszym z rond, które zostaną wybudowane na ulicy Przypkowskiego w Jędrzejowie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jedrzejow.naszemiasto.pl Nasze Miasto