Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa mieszkań SIM SMS w Jędrzejowie. Pod budowę przekazano plac na pozostałe 123 z 131 mieszkań. Trwa już nabór najemców

Mateusz Zapart
Mateusz Zapart
Tu w Jędrzejowie powstaje 131 mieszkań niskoczynszowych. W oddali wybudowany budynek mieszkalny z pierwszego etapu inwestycji Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Jędrzejowie. W ostatnich dniach ruszyła budowa kolejnych  mieszkań. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Tu w Jędrzejowie powstaje 131 mieszkań niskoczynszowych. W oddali wybudowany budynek mieszkalny z pierwszego etapu inwestycji Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Jędrzejowie. W ostatnich dniach ruszyła budowa kolejnych mieszkań. Więcej na kolejnych zdjęciach. Mateusz Zapart
Od września 2023 roku trwa budowa pierwszych ze 131 mieszkań, które powstaną w Jędrzejowie. Budowa pierwszego z budynków, na 8 mieszkań, trwa już od jakiegoś czasu i powoli zbliża się ku końcowi. Pod koniec lutego 2024 roku przekazano plac budowy pod budowę pozostałych 123 mieszkań. Pierwsze już ruszyły. 4 marca rozpoczął się również nabór wniosków na najemców powstających mieszkań.

Rozpoczęto budowę kolejnych mieszkań spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Jędrzejowie

Pod koniec lutego 2024 roku w obecności Łukasza Bałajewicza prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości przekazano wykonawcy, firmie Tigma-Bud, plac budowy pod 123 mieszkania w Jędrzejowie. Oznacza to, że po 27 lutego wykonawca mógł w pełni ruszyć z budową wszystkich zaplanowanych 131 niskoczynszowych mieszkań, które powstaną w Jędrzejowie. Gmina Jędrzejów zyskała z Funduszu Dopłat 15 milionów 321 tysięcy 778,07 złotych, które umożliwiły rozpoczęcie drugiego etapu tej inwestycji spółki SIM SMS w Jędrzejowie.

Zobaczcie zdjęcia z jędrzejowskiego placu budowy mieszkań SIM SMS. Tak prezentował się teren budowy w poniedziałek, 4 marca:

Mieszkania budowane, między innymi w Jędrzejowie, w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej są skierowane do osób bez zdolności kredytowej, które ze względu na za wysoki dochód nie kwalifikują się do przydziału mieszkań socjalnych. 4 marca Urząd Miejski w Jędrzejowie rozpoczął nabór wniosków dla najemców chcących zamieszkać w jednym ze 131 nowych mieszkań. Nabór wniosków będzie trwać od 4 marca do 29 marca 2024 roku. Wnioski można składać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego przy ulicy 11 Listopada 33a lub przesyłać je pocztą. Dużym plusem inwestycji SIM SMS jest możliwość wynajęcia mieszkań z opcją wykupu ich na własność na preferencyjnych warunkach. Lokatorzy będą płacić podwyższony czynsz przez pewien okres czasu po którego upływie zostaną pełnoprawnymi właścicielami wynajmowanych mieszkań.

Osiedle SIM SMS w Jędrzejowie powstaje naprzeciwko Centrum Kultury przy ulicy Piłsudskiego. Budowa pierwszego z budynków, z 8 mieszkaniami (4 z nich znajdują się na parterze, pozostałe 4 znajdują się na piętrze budynku), zbliża się końcowi. Budynek obecnie znajduje się w stanie surowym i powinien być gotowy w pełni w okresie 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy. Drugi etap prac, na budowę pozostałych 123 mieszkań niedawno się rozpoczął. Obecnie trwają prace ziemne mające przygotować teren do późniejszej budowy trzech budynków mieszkalnych, teren zostanie przekopany w celu między innymi umożliwieniu zalania fundamentów i wybudowania podpiwniczenia. Pierwsze efekty prac drugiego etapu będą już lepiej widoczne w kwietniu bieżącego roku.

Mieszkania spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w powiecie jędrzejowskim powstają jeszcze w Sędziszowie oraz w Małogoszczu. W Małogoszczu trwa budowa jednego wielorodzinnego budynku mieszkalnego w którym znajdzie się 28 mieszkań. W Sędziszowie powstanie około 71 nowych mieszkań: powstają tam dwa budynki, jeden z 3 kondygnacjami i jeden z 4 kondygnacjami. Inwestycja w Małogoszczu powstaje na Osiedlu Małogoszcz, budynki w Sędziszowie staną przy ulicach Gniewięcińskiej i Spółdzielczej.

Zobaczcie zdjęcia z jędrzejowskiego placu budowy mieszkań SIM SMS. Tak prezentował się teren budowy w poniedziałek, 4 marca:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jedrzejow.naszemiasto.pl Nasze Miasto