Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczyna się remont trzech ulic w Jędrzejowie. Prace potrwają do czerwca przyszłego roku

Mateusz Zapart
Mateusz Zapart
Mieszkańcy ulicy Bajkowej już od dawna czekali na jej przebudowę. Do czerwca 2024 roku wreszcie doczekają się nowej ulicy.
Mieszkańcy ulicy Bajkowej już od dawna czekali na jej przebudowę. Do czerwca 2024 roku wreszcie doczekają się nowej ulicy. Łukasz Skrzypczak
Rozpoczyna się remont trzech ulic na terenie Jędrzejowa. Wyremontowane zostaną ulica Okrzei, Bajkowa oraz tak zwany Mały Skroniów. Koszt prac to blisko 2 miliony złotych. Termin zakończenia rozpoczynających się właśnie prac remontowych to czerwiec 2024 roku.

Remont trzech ulic w Jędrzejowie

Remontowi będą poddane trzy ulice: Okrzei, Bajkowa, która łączy się z budowaną ulicą Długą naprzeciwko Centrum Medycznego Medik w jędrzejowskiej strefie ekonomicznej i tak zwany Mały Skroniów, czyli przysiółek wsi Skroniów pomiędzy ulicami Przemysłową i Partyzantów.

- Na remont tych ulic i na tak zwany Mały Skroniów umowy są już podpisane od jakiegoś czasu. Koszt remontu tych ulic to blisko 2 miliony złotych. Wykonawcy mają czas do przyszłego roku, więc jest jeszcze sporo czasu nim zobaczymy realne zmiany. Mimo to wymagamy od wykonawców wykonania pewnych robót budowlanych jeszcze w 2023 roku. Z tego powodu widać na ulicy Bajkowej już pierwsze prace. Przygotowywana jest podbudowa, jest dogęszczana, a później oczywiście będzie nakładana masa bitumiczna.

- informuje burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Koszt remontu dla poszczególnych ulic ma wynieść:

  • ulica Bajkowa około 600 tysięcy złotych
  • ulica Okrzei 383 tysiące złotych
  • Mały Skroniów około 1 miliona złotych

- Gmina otrzymała dofinansowanie na modernizację tych trzech ulic z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w okolicy lipca. Obecnie jesteśmy już po przetargach i podpisaniu wszystkich umów. Teraz pozostaje tylko czekać na efekty prac. - dodaje burmistrz.

Remont ulicy Okrzei obejmie drogę od supermarketu Lewiatan do ulicy 11 Listopada na wprost od sklepu oraz od Lewiatana do ulicy 11 Listopada w kierunku Rynku i restauracji Cichy Kącik.

Ulica Bajkowa zostanie w całości wyremontowana od ulicy Adolfa Dygasińskiego do, będącej nadal w budowie, ulicy Długiej.

Jeśli idzie o prace jakie będą wykonywane w Małym Skroniowie to w tym roku, od strony ulicy Partyzantów - nieopodal restauracji McDonald położono już nawierzchnię w czasie realizacji innej inwestycji. Nawierzchnia ta połączy się z drogą idącą przez Mały Skroniów podczas nadchodzącego remontu. Termin ukończenia prac remontowych nad wszystkimi trzema ulicami to czerwiec 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jedrzejow.naszemiasto.pl Nasze Miasto