MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oddano do użytku siedem mieszkań chronionych w Jędrzejowie. To wielka pomoc

Julia Warych
Uroczyste oddanie do użytku mieszkań w Jędrzejowie. Więcej na kolejnych zdjęciach. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Uroczyste oddanie do użytku mieszkań w Jędrzejowie. Więcej na kolejnych zdjęciach. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum
W piątek, 21 czerwca oficjalnie oddano do użytku mieszkania chronione w Jędrzejowie. Powstało siedem nowych mieszkań w starym budynku Kolejowego Domu Kultury w Jędrzejowie. Jest to pomoc społeczna w formie lokalu mieszkalnego, gdzie pod opieką specjalistów ułatwiono codziennie funkcjonowanie nowych mieszkańców. Wartość inwestycji wyniosła ponad 2 miliony złotych. Zobacz zdjęcia.

Mieszkania chronione w Jędrzejowie

W piątek, 21 czerwca oddano nowe mieszkania chronione w Jędrzejowie. Powstało siedem mieszkań w starym budynku Kolejowego Domu Kultury w Jędrzejowie. Mieszkania są formą pomocy społecznej w postaci lokalu mieszkalnego, gdzie nowy mieszkańcy mogą samodzielnie żyć, bądź pod opieką specjalistów.

W uroczystym otwarciu nowych mieszkań wzięli udział burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, sekretarz miasta i gminy Renata Kawiorska, przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie Robert Kruk, starosta jędrzejowski Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska, przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Pazera, która rozpoczęła uroczystość. O część artystyczną zadbali nowi lokatorzy, którzy przygotowali krótki występ dla zaproszonych gości.

Zobacz galerię zdjęć z oddanie do użytku mieszkań chronionych w Jędrzejowie

Poświęcenia nowego domu dokonał Ojciec Bruno Paterewicz z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.

Mieszkania chronione w Jędrzejowie. Dla kogo?

Mieszkania chronione są alternatywą Domu Pomocy Społecznej dając nowym lokatorom możliwość mieszkania w warunkach najbardziej zbliżonych do domowych. Pobyt jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z chorobą, trudną sytuacją życiową, niepełnosprawnością, wiekiem lub potrzebą pomocy w codziennych funkcjonowaniu.

W budynku znajduje się siedem mieszkań o powierzchni od 20 do 30 metrów kwadratowych. Jest tam dostępny gabinet lekarski, świetlica, część rehabilitacyjna, jadalnia i pokoje przeznaczone dla personelu. Nowi lokatorzy otrzymają pomoc finansową od gminy Jędrzejów, ponieważ tylko częściowo będą opłacać je z własnej kieszeni.

Wartość inwestycji to 2 029 448 złotych. W tym gmina otrzymała dotacje w wysokości 962 222,24 złotych z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 oraz środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 miliona złotych.

Zobacz zdjęcia z uroczystego oddania mieszkań chronionych w Jędrzejowie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jedrzejow.naszemiasto.pl Nasze Miasto