Jarosław Lubiński zajął drugie miejsce w Biegu Ulicami Małogoszcza

Dorota Kułaga
123RF
Jarosław Lubiński z powiatu jędrzejowskiego startował ostatnio w II Biegu Ulicami Małogoszcza. Trasa wynosiła 3 kilometry i 800 metrów. Zajął drugie miejsce z czasem 12 minut i 21 sekund. Wygrał Łukasz Woźniak z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Trzeba jednak przyznać, że walka o miejsca na podium była niezwykle emocjonująca.

-Na trasie było ciekawie. Łukasz przywiózł dwóch swoich podopiecznych. Z jednym z nich walczyłem o drugie miejsce, dzięki mocnemu finiszowi udało mi się go wyprzedzić i wbiec na metę za Łukaszem - opowiadał Jarosław Lubiński, znany biegacz mieszkający na terenie powiatu jędrze-jowskiego.

Teraz w planie ma udział w maratonie w Katowicach, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. -Jeśli wystartuję, to prawdopodobnie będzie to mój ostatni start w tym sezonie. Chciałbym wyjechać do pracy za granicę, do Holandii, albo do Anglii. Jeśli uda mi się wyjechać, to będę miał przerwę w bieganiu. Wszystko na pewno wyjaśni się w najbliższych dniach - dodał zawodnik reprezentujący Kielecki Klub Lekkoatletyczny.

Na Mistrzostwach Polski Młodzików, nazywanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, startowała natomiast Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów. W Radomiu rywalizowała w biegu na 1000 metrów - zajęła 17. miejsce z wynikiem 3.10,66. Na 21. pozycji sklasyfikowana została natomiast Julia Szymkiewicz, była uczennica Szkoły Podstawowej w Kozłowie, która obecnie trenuje lekką atletykę w Olimpie Strawczyn. Dystans ten pokonała w czasie 3.12,70.