Wierna nie wykorzystała karnego, przegrała 0:4

(SAW)
Kamil Markiewicz
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej Wierna Małogoszcz przegrała z Sołą w Oświęcimiu 0:4.

Soła Oświęcim - Wierna Małogoszcz 4:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Dawid Wadas 16, 2:0 Dawid Dynarek z kar nego 24, 3:0 Paweł Cygnar 40, 4:0 Cygnar 45.

Soła: Koper – Piekielny (85. Kasolik), Wadas, Drzymont, Jamróz – Gleń (66. Stankiewicz), Szewczyk (80. Furtak), Dynarek, Paugas, Cygnar, Knapik (76. Janik).

Wierna: Marzec 5 – Krzeszowski 5 , Bała 3, Michał Kołodziejczyk 4, Wijas 4 – Malinowski 4 (75. Kraus nie klas.), Czarnecki 3, Marcin Kołodziejczyk 5 , Hajduk 2 (46. Foksa 4) – Kowalski 4 (69. Rak 2), Smolarczyk 3.

Sędziował: Mateusz Nowak ze Stalowej Woli. Widzów: 150

Mecz w Oświęcimiu był już rozstrzygnięty w pierwszej połowie, gdy gospodarze strzelili cztery gole. Beniaminek z Małogoszczy pierwszą bramkę stracił już w 16 minucie po strzale Dawida Wadasa, a przed przerwą dobił ich dwoma trafieniami Paweł Cygnar.

Pierwszą bramkową okazję mieli jednak goście, gdy na bramkę Soły strzelał Damian Czarnecki w 9 minucie. Nie udało mu się jednak trafić do siatki. Siedem minut potem gola zdobyli za to miejscowi, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 24 minucie było już 2:0, gdy bramkarz Artur Marzec sfaulował w polu karnym gracza Soły i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Dynarek, a potem jeszcze Cygnar wykorzystał dwie szybkie kontry.

Po przerwie Wierna zagrała lepiej, ale brakowało skuteczności. Nawet z rzutu karnego, gdyż w 54 minucie „jedenastki” nie wykorzystał Michał Smolarczyk po faulu na samym sobie. W 67 minucie gościom zabrakło z kolei zabrakło szczęścia, gdyż po strzale z dystansu Marcina Kołodziejczyka piłka trafiła w słupek.

- Źle weszliśmy w mecz. Zamiast zaczekać na Sołę zaczęliśmy zbyt odważnie i zostaliśmy skarceni. W drugiej połowie było już lepiej, ale z kolei brakowało skuteczności. Nawet z rzutu karnego nie udało się strzelić choćby honorowego gola – przyznał Mariusz Lniany, trener Wiernej.