Polecamy

Tak kilka dekad temu wyglądały lekcje w obecnym Zespole Szkół imienia "Grota" w Jędrzejowie. Zobacz unikatowe zdjęcia © ZS numer 2 imienia gen. S. Roweckiego Grota w Jędrzejowie
[1/42]

Tak kilka dekad temu wyglądały lekcje w obecnym Zespole Szkół imienia "Grota" w Jędrzejowie. Zobacz unikatowe zdjęcia

Historia Zespołu Szkół numer 2 imienia generała Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie sięga końcówki lat 20. XX wieku. Jednak już na 1834 rok datuje się powstanie pierwszej szkoły o profilu zawodowym w Jędrzejowie. W 1927 roku podjęto działania mające na celu zorganizowanie "nowej" szkoły zawodowej - zalążka istniejącego do nie dawna Zespołu Szkół Zawodowych (obecnie Zespołu Szkół numer 2). Na rok 1928 przypada rozpoczęcie działalności szkoły.

Placówka przez dekady zmieniała swoje nazwy, uruchamiała kolejne profile nauczania zawodowego. Ważną datą w historii szkoły była budowa Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy ulicy Okrzei 63 - obecnej siedziby placówki. Budowa rozpoczęła się w 1960 roku, a zakończyła w 1963 roku. W 1967 budynek został rozbudowany. Niezwykle ważną rolę przy tym przedsięwzięciu odegrali sami uczniowie. Starania dyrekcji znalazły zrozumienie i zgodę Ministerstwa Oświaty na otwarcie Technikum Mechanicznego z początkiem roku szkolnego 1963/64. Wtedy też do szkoły uczęszczało 737 uczniów.

Wydarzeniem o dużym znaczeniu dla szkoły była pierwsza studniówka w Technikum Mechanicznym. 12 lutego 1966 roku urządzono bal studniówkowy. Do pierwszej matury dopuszczono 18 uczniów, która zakończyła się pomyślnie.

To tylko niewielki wycinek z historii jędrzejowskiej placówki. Więcej na ten temat przeczytacie klikając w link: Historia Szkoły "Grota" w Jędrzejowie

Jak niegdyś wyglądały zajęcia w Zespole Szkół numer 2 w Jędrzejowie? Czego uczyli się uczniowie, co robili podczas warsztatów zawodowych i na jakich urządzeniach pracowali?

Zobaczcie unikatowe zdjęcia sprzed kilku dekad. Oto wspaniały powrót do szkoły sprzed lat >>>>

Na zdjęciu: Uczniowie podczas zajęć lekcyjnych - 1964/65 r.

Najnowsze wiadomości

reklama