Grudzień 2021 w Jędrzejowie: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Jędrzejów zmienił się  w listopadzie 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Jędrzejów zmienił się w listopadzie 2021? CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Jędrzejowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Andrzejki w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie. Dzień pełen zabaw i wróżb [ZDJĘCIA] ”?

Przegląd listopada 2021 w Jędrzejowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Andrzejki w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie. Dzień pełen zabaw i wróżb [ZDJĘCIA]

30 listopada wszystkie dzieci z Przedszkola numer 1 w Jędrzejowie obchodziły Andrzejki. Tradycji stało się zadość podczas wróżenia swojej przyszłości na różne sposoby w każdej z grup.

📢 Tu w Jędrzejowie wymienisz opony na zimowe. Serwisy opon polecane przez klientów (ADRESY)

📢 Konkurs gastronomiczny "Rozgrzewające dania na jesienne dni – metoda na chłoda" w jędrzejowskim "Grocie". Rywalizowały cztery uczennice

Cztery uczennice technikum gastronomicznego jędrzejowskiego "Grota" wzięły udział w drugim etapie konkursu kulinarnego pod tytułem "Rozgrzewające dania na jesienne dni – metoda na chłoda". Na stole gościły dania z dyni, a na deser - dania z czekolady. Pierwsze miejsce i nagrodę główną - szkolenie w Studiu Kulinarnym, zdobyła uczennica klasy II, Natalia Kaczmarczyk.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

676,00 zł369,00 zł-45%
miejsce #2

Samsung

Samsung Galaxy A21s SM-A217 3/32GB Czarny

1 150,00 zł760,00 zł-34%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 11 64GB Biały

3 299,18 zł2 479,00 zł-25%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 762,91 zł2 999,00 zł-20%
miejsce #5

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

4 695,00 zł3 999,00 zł-15%
miejsce #6

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Jędrzejów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Jędrzejowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Słynne jarmarki na rynku w Jędrzejowie w obiektywie Feliksa Przypkowskiego. Wspaniałe fotografie nawet sprzed 100 lat. Zobaczcie

Na rynku w Jędrzejowie jarmarki pełne kramów z rozmaitym asortymentem odbywały się od pokoleń. Jędrzejowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli tu kupić między innymi zboże i warzywa, tkaniny, buty, garnki, a nawet meble. Handel na jędrzejowskim rynku, w obiektywie aparatu zatrzymał Feliks Przypkowski. Zobaczcie unikatowe zdjęcia.

📢 Koncert słowno-muzyczny "Mickiewicz w pieśniach" w Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Na scenie wspaniali artyści

W piątkowy wieczór, wspaniali artyści - Marcin Brykczyński, Renata Drozd i Małgorzata Kowalska, "zgotowali" wspaniałą słowno-muzyczną ucztę w Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. W koncercie "Mickiewicz w pieśniach" usłyszeliśmy utwory ,,ku pokrzepieniu serc'' o tematyce patriotycznej, pełne miłości i tęsknoty za ojczyzną, a także liryki miłosne.

📢 "Pączek z wróżą", czyli charytatywna akcja andrzejkowa w Szkole Podstawowej numer 3 w Jędrzejowie. Dzieciaki sprzedawały słodkości

W środę i czwartek, 24 i 25 listopada w Szkole Podstawowej numer 3 w Jędrzejowie zorganizowano andrzejkową akcję "Pączek z wróżbą". Uczniowie sprzedawali pyszne słodkości, a cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie ucznia szkoły, Igora Janowskiego.

📢 Aż 176 alimenciarzy ściga świętokrzyska policja. Mają w nosie rodziny i nie płacą alimentów. Zobacz listy gończe

Świętokrzyscy policjanci poszukują 176 osób, które "Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych". Funkcjonariusze publikują listy gończe na wnioski sądów lub prokuratur. Publikujemy je!

📢 Jubileuszowe X Jędrzejowskie Spotkanie Chóralne „Od Krakowa Goście jadą”. W sobotę 27 listopada w Centrum Kultury koncert muzyki świeckiej

W sobotę 27 listopada Jędrzejowski Chór Miejski oraz goście spoza regionu dali wspólny koncert na scenie jędrzejowskiego Centrum Kultury. Uczczono przy tym 10-lecie spotkań i uroczyście pożegnano dyrygentkę chóru Magdalenę Wilczyńską.

📢 Gorączka zakupów w galerii Sekunda w Jędrzejowie. Black Friday i Black Weekend przyciągneły tłumy [ZDJĘCIA]

W jędrzejowskiej galerii Sekunda powoli dobiega końca Black Friday i Black Weekend. Rabaty i promocje w tym czasie sięgają nawet 80 procent, a niektóre ze sklepów przedłużyły promocje - w ramach Black Week - aż do 30 listopada.

📢 Międzyklasowy turniej drużynowego tenisa stołowego w jędrzejowskim Reju już po raz czwarty. Zobacz na zdjęciach

Już po raz czwarty w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie odbył się Międzyklasowy Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 66 uczniów z 13 klas, podzielonych na dwie kategorie – dziewcząt i chłopców. Kto stanął na podium? Zobacz.

📢 Groźny wypadek w Jędrzejowie. W zderzeniu dwóch samochodów ranne zostało 6-letnie dziecko

Do wypadku z udziałem dwóch osobówek doszło w piątkowe, wczesne popołudnie na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Kolejowej w Jędrzejowie.

📢 Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie. Była wspaniała zabawa i występ [ZDJĘCIA]

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czwartkowe święto w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie dzieci rozpoczęły przedstawieniem pod tytułem "Miś - najlepszy przyjaciel dziecka" w wykonaniu, jakże odpowiednio nazwanej, grupy III "Misie".

📢 Szpital w Jędrzejowie na unikatowych zdjęciach Feliksa i Tadeusza Przypkowskich. Tak wyglądała lecznica przed wielu laty

Znane na cały świat Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie, niedawno udostępniło unikatową kolekcję ponad 17 tysięcy zdjęć wykonanych przez Feliksa i Tadeusza Przypkowskich. Twórcy niepowtarzalnych fotografii, nie mogli pominąć na swoich ujęciach rodzinnego miasta - Jędrzejowa. Blisko 1700 zdjęć zostało wykonanych właśnie tutaj. W dzisiejszej galerii przedstawiamy stare fotografie ukazujące jędrzejowski szpital i jego personel.

📢 Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie ma nowego przeora. Został nim ojciec Jerzy Solawa

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, przypadającą na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, opat Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie ojciec Rafał Ścibiorowski, mianował nowego przeora klasztoru w osobie ojca Jerzego Solawy. Ojciec Jerzy Solawa zastąpi dotychczasowego przeora ojca Bruno Paterewicza.

📢 Tydzień tolerancji i szacunku w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie zakończony. Na finał dzieci przygotowały piękny występ

Ostatni tydzień w Przedszkolu numer 1 w Jędrzejowie upłynął pod znakiem tolerancji, praw dziecka i wzajemnego szacunku. Na jego podsumowanie dzieci wystąpiły w specjalnym programie artystycznym po tytułem "Zostań z nami Tolerancjo".

📢 Wystawa i koncert w Muzeum imienia Przypkowskich. Buscy artyści zaprezentowali swoje prace. Zobacz zdjęcia

W piątek wieczorem w pawilonie wystawowym Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie otwarto wystawę pod tytułem „VII Bienalle Artyści Buska-Zdroju w Kręgu Galerii Zielona w Jędrzejowie 2021”. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert Kwintetu Jerzego Cygana z Buska-Zdroju.

📢 Konferencja naukowa "Jędrzejów. 750 lat" za nami. Badania naukowców i pasjonatów są kluczowe w odkrywaniu nieznanej historii miasta

W czwartek, 18 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się niezwykle ciekawa konferencja naukowa pod nazwą "Jędrzejów. 750 lat". O historii miasta, jego zabytkach - między innymi najstarszym klasztorze cysterskim w Polsce, a także o postaciach, które były związane z miastem lub w nim bywały - rozmawiali znamienici goście, doktorzy i profesorowie z wielu polskich uczelni. Konferencja była jednym z wydarzeń zaplanowanych z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu lokacji miasta Jędrzejowa.

📢 Przedszkolaki na wycieczce w Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Zobaczyły wyjątkowe wnętrza muzeum (ZDJĘCIA)

Przedszkolaki z grupy "Motylki" z Przedszkola numer 1 w Jędrzejowie wybrały się na wycieczkę do Muzeum imienia Przypkowskich. Tam wraz z panią przewodnik zwiedziły muzealne pomieszczenia dawnego domu Przypkowskich i zobaczyły wspaniałe i unikatowe eksponaty.

📢 Wspaniały jubileusz Złotych Godów w Jędrzejowie. Kolejne pary świętowały 50 lat wspólnego życia (DUŻO ZDJĘĆ)

Wspaniały jubileusz 50-lecia wspólnego pożycia małżeńskiego, w czwartek 18 listopada, przeżywały kolejne pary z terenu miasta i gminy Jędrzejów. Nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale wręczał dostojnym jubilatom burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Były łzy wzruszenia, pocałunki i kilka niespodzianek dla par.

📢 Uroczystość Złotych Godów w Jędrzejowie. 11 par otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (DUŻO ZDJĘĆ)

W zdrowiu i w chorobie, w chwilach radości i smutku. 11 małżeństw z terenu gminy Jędrzejów przeżyło ze sobą ponad 50 lat. We wtorek, 16 listopada w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczał parom burmistrz Marcin Piszczek.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Ruszyły zapisy na trzecie szczepienie dla młodzieży

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie