Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z Ewą Żelazy-Machurą

  Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
  Jędrzejów, ul. Pl. Kościuszki/7-8, +48 41 386 24 45

  17:00 Sobota, 12 marca

  • Brak informacji o cenie

  W Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Żelazny-Machurą zatytułowane "Obrazy i wiersze". Podczas spotkania wystąpi grający na fortepianie Waldemar Iwański.


  Ewa Żelazny-Machura urodziła się w 1953 r w Kielcach. Ukończyła studia artystyczne w zakresie zabytkoznawstwa i konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Kielc i Chęcin. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych. Od kilku lat jest komisarzem pleneru malarskiego odbywającego się w Chęcinach. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w: Polsce, Niemczech, Kanadzie, Norwegii, Japonii, USA, Francji. Przez wiele lat pracowała w swoim zawodzie jako konserwator zabytków w kraju i za granicą (Drezno: Muzeum Zwinger Sempergaleri, Berlin, Halle, Leipzig, Mariańskie Łaźnie, Karlowe Wary). Specjalizuje się w renowacjach zabytkowych XIX wiecznych kamienic.

  Jej obrazy są po części abstrakcyjne, po części symboliczne, delikatne, lecz czasem agresywne w kresce. Przy pomocy kreski i koloru buduje nastrój obrazu. Niezależnie od tematów obrazów i znajdujących się na nich różnych elementów, takich jak: chmury, liście, stylizowane płomienie itp., prawie na każdym obrazie jest stylizowana twarz, bądź profil kobiety lub mężczyzny.Artystka maluje w technice olejnej na płótnie, technice akrylowej na płótnie, technice akwarelowej, pasteli wodnej na desce, bardzo chętnie rysuje także piórkiem, tworząc obrazy przypominające grafiki. Tematyka obrazów jest różnorodna, są to pejzaże, martwe natury, stylizowane portrety i abstrakcje będące ilustracją jej snów. Maluje także na szkle barwne aniołki i szopki bożonarodzeniowe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Poradzisz sobie z maturą próbną z geografii? Czy zdałbyś ją dzisiaj? QUIZ